11
SIE

Kwestionariusz wypalenia zawodowego

Czy grozi Ci syndrom wypalenia zawodowego? Jak się przed tym uchronić?

Kwestionariusz wypalenia zawodowego

Wypalenie zawodowe prowadzi do znudzenia i zniechęcenia się do własnej pracy, braku motywacji i chęci do działania. Częstym powodem wypalenia zawodowego są negatywne wyobrażenia o sobie i autodestrukcyjne postawy. Test ten sprawdzi Twój poziom podatności na syndrom wypalenia zawodowego oraz poradzi, jak spowolnić ten proces.
 

Wypalenie zawodowe, czasami nazywane też syndromem wyczerpania, w ostatnich latach stało się popularnym pojęciem wśród osób zawodowo trudniących się udzielaniem pomocy. Zjawisko to zauważono u osób pracujących w zawodach, które można określić jako społeczne i usługowe zarazem, takich jak: nauczyciel, lekarz, pielęgniarka, pracownik socjalny, terapeuta, ksiądz, psycholog i podobne. Jest ono jednocześnie rozpatrywane w kontekście zawodowym i z tego powodu nosi nazwę wypalenia zawodowego.

Czynnikiem kluczowym dla rozwoju wypalenia jest zgeneralizowane doświadczenie niepowodzenia w zmaganiu się ze stresem i obciążeniami emocjonalnymi wykonywanego zawodu. Wypalenie jest nie tyle bezpośrednim skutkiem przewlekłego stresu zawodowego, ile stresu nie zmodyfikowanego własną aktywnością zaradczą.

W teście tym możesz sprawdzić, czy jesteś podatny na syndrom wypalenia zawodowego, dostaniesz wskazówki jak temu przeciwdziałać oraz analizę dotychczasowego postępowania.

Przewidywany czas wykonania: 10 minut
Liczba pytań: 22
Data dodania testu: 11 sierpnia 2009
  1. Sęk Helena. Wypalenie zawodowe-przyczyny, mechanizmy, zapobieganie. Warszawa, 2000.
  2. Fengler Jorg. Pomaganie męczy - wypalenie w pracy zawodowej. Gdańsk, 2000.

Test został opracowany w oparciu o powyższe publikacje i został zakwalifikowany do profesjonalnych testów zawodowych. Zespół Testy zawodowe - psychologia pracy rekomenduje Tobie szczególnie ten test, gdyż przeprowadzona analiza będzie poparta doświadczeniem i wiedzą powyższych autorów publikacji.

 

Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Każde stwierdzenie przeanalizuj tak, jak Ty je odbierasz. Wybierz te, z którymi się zgadzasz i zatwierdź formularz testu.

Tematyka / pokrewne tagi

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj