12
WRZ

Jakie studia? Test na zainteresowania

Czy wiesz już jaki kierunek studiów wybrać? Rozwiąż test na zainteresowania i przekonaj się!

Jakie studia? Test na zainteresowania

W najbliższym czasie wybierasz się na studia i musisz podjąć decyzję dotyczącą wyboru kierunku? A może właśnie kończysz gimnazjum i musisz zdecydować co dalej ze sobą zrobić?

Jeśli stajesz przed koniecznością wyboru dalszego kierunku kształcenia to zaufaj nam i wypełnij niniejszy test na zainteresowania zawodowe!

 

Przychodzi taki moment w życiu każdego człowieka, że musi podjąć ważną decyzję dotyczącą dalszego kształcenia. I choć w nagłówku jest wspomniany etap studiów, to niekoniecznie tylko o tym mowa.

Kończysz gimnazjum i musisz podjąć decyzję o wyborze szkoły średniej. Wybierzesz technikum, liceum, a może szkołę zawodową? Jeśli technikum lub szkoła zawodowa to jaki zawód? A może liceum, przy czym jaki kierunek wybrać?

Nie są to najłatwiejsze decyzje i często sami nie wiemy co będzie dla nas najlepsze. W takim przypadku najlepiej posłużyć się opinią znajomego lub psychologa, który będzie potrafił określić Twoje predyspozycjezainteresowania, po czym pomóc Ci podjąć decyzję.

Wpływ zainteresowań na wybór kierunku studiów

Jeśli jesteś we wspomnianej sytuacji i musisz podjąć tak ważną decyzję, jak wybór dalszego kierunku nauki czy wybór studiów to niniejszy test jest stworzony dla Ciebie! Pomoże Ci on bowiem podjąć decyzję co do wyboru kierunku dalszego rozwoju, określając w sposób subiektywny Twoje zainteresowania i predyspozycje.

Wystarczy odpowiedzieć na kilkadziesiąt bardzo krótkich i prostych pytań, określając to czego lubisz i wykreślając to, czego nie lubisz, a system określi Twoje skłonności zawodowe.

Poznasz w ten sposób kierunki i zawody, w których będziesz mógł/mogła dalej się kształcić. Czyż to nie brzmi kusząco?

Nawet wiedząc do czego zmierzasz i w jakim kierunku chcesz dalej się rozwijać ten test może okazać się Tobie pomocny. Utwierdzi Cię w zdaniu lub przemówi za zrezygnowaniem, ponieważ nie zawsze możesz posiadać nabyte i wrodzone predyspozycje wymagane do pełnienia danego zawodu.

Sprawdź i upewnij się jakie są Twoje prawdziwe zainteresowania i kierunki dalszego rozwoju!

Przewidywany czas wykonania: 25 minut
Liczba pytań: 78
Data dodania testu: 12 września 2010

J. Woroniecka

 

Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Każde stwierdzenie przeanalizuj tak, jak Ty je odbierasz. Wybierz te, z którymi się zgadzasz i zatwierdź formularz testu.

Tematyka / pokrewne tagi

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj