09
LUT

Twoja kariera zawodowa

Jak potoczy się Twoja kariera zawodowa? Odpowiadaj zgodnie ze swoim systemem wartości i dowiedz się sam!

Twoja kariera zawodowa

Jakie masz ambicje zawodowe i plany na rozwój kariery? Edgar H. Schein dokonał podziału, w jakim dzieli się różne potrzeby ludzkiego rozwoju kariery na osiem różnych, odbrębnych grup. Sprawdź do jakiej grupie zawodowej się kwalifikujesz i jaki kierunek rozwoju powinieneś w tym przypadku obrać!
 

Edgar H. Schein (1990) na podstawie badań doszedł do wniosku, że jest duże prawdopodobieństwo wyznaczenia toku kariery, porównując go z wyznawanym przez człowieka systemem wartości, jego potrzebami i obranym rodzajem kariery.

Jakie z tego korzyści i wnioski dla Ciebie?

Dzięki powyższej tezie możemy bardzo realistycznie i prawdopodobnie dla Ciebie przewidzieć, w jakim kierunku potoczy się Twoja kariera zawodowa! Test ten został sporządzony w sposób, który pozwoli uzyskać podstawowe informacje o Twoim systemie potrzeb i wartości, co następnie posłuży do analizy testu.

Schein wyodrębnił osiem rodzajów kariery. Do każdego rodzaju jest dodatkowy opis charakteryzujący daną osobę i jej cechy szczególne. Pozwoli Ci to lepsze zrozumienie swoich zawodowych predyspozycji, potrzeb i ambicji.

Najważniejszym natomiast celem tego kwestionariusza jest zachęcenie Cię do refleksji nad własnymi kompetencjami zawodowymi i motywacją do dalszego rozwoju i pracy nad samym sobą. Bowiem profesjonalizm i zawodowstwo przychodzi wraz z wieloletnią praktyką i doświadczeniem.

Zapraszamy do rozwiązywania kwestionariusza i zapoznania się ze swoim potencjalnym rozwojem zawodowym!

Przewidywany czas wykonania: 25 minut
Liczba pytań: 40
Data dodania testu: 09 lutego 2010

Anna Paszkowska – Rogacz; Warsztat pracy europejskiego doradcy kariery zawodowej, Warszawa 2002

 

Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Każde stwierdzenie przeanalizuj tak, jak Ty je odbierasz. Wybierz te, z którymi się zgadzasz i zatwierdź formularz testu.

Tematyka / pokrewne tagi

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj