10
SIE

Test znajomości mowy ciała

Potrafisz wykryć intencje swojego rozmówcy? Sprawdź swój poziom znajomości mowy ciała!

Test znajomości mowy ciała

Za co odpowiada komunikacja niewerbalna? Jest to podstawe zagadnienie socjotechnik (umiejętne wywieranie wpływu na innych ludziach). Ponadto pozwala poznać intencje czy wykryć kłamstwa osób, z którymi prowadzisz rozmowy po samych ruchach i gestykulacjach rozmówcy! Sprawdź swój poziom na znajomość języka ciała!
 

Dobra znajomość mowy ciała, czyli umiejętność porozumiewania się niewerbalnego jest bardzo ważną cechą, odpowiadającą za naszą łatwość nawiązywania kontaktów i ma kluczowe znaczenie przy wywieraniu wpływu na innych.

Dzięki komunikacji niewerbalnej często popadamy manipulacjom innych osób - jak i sami możemy manipulować innymi ludźmi, znając mowę ciała. Z łatwością przychodzi wykrycie kłamstwa i lepiej poznajemy intencje innych osób w stosunku do naszej osoby.

Kolejnych zalet dobrej znajomości języka ciała moglibyśmy wyszukać bardzo wiele, lecz nie jest to odpowiedni dział do tego. Zapraszamy więc do rozwiązywania testu na znajomość języka ciała, również wpływającego na naszą inteligencję emocjonalną!

Przewidywany czas wykonania: 10 minut
Liczba pytań: 15
Data dodania testu: 10 sierpnia 2009

W oparciu o testy zawarte w: Marion M. Sehr Inteligencja emocjonalna - testy, W-wa 1999 oraz test Iloraz Sukcesu przygotowany przez dr Joannę Heidtman dla dodatku do tygodnika Wprost nr 12 z 2009 r.

 

Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Każde stwierdzenie przeanalizuj tak, jak Ty je odbierasz. Wybierz te, z którymi się zgadzasz i zatwierdź formularz testu.

Tematyka / pokrewne tagi

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj