Psychologia pracy i zawodowego sukcesu

Dlaczego niektórzy z nas się bogacą, zdobywając kolejne sukcesy i powodzenia, podczas gdy inni mimo swej nieustannej pracy i starań wciąż nie mają pieniędzy, nie zdobywają bogactwa? Co ma wpływ na nasz sukces i powodzenie? W jaki sposób znaleźć drogę do wolności finansowej? Na te i wiele pytań spróbujemy odpowiedzieć w tym dziale, zapraszamy więc do czytania.

 
Do którego zawodu masz szczególne preferencje zawodowe? Sprawdź swój typ osobowości!

Typy osobowości zawodowych (J.L. Holland)

Teoria Hollanda jest jedną z teorii dotyczących rozwoju zawodowego, w której preferencje zawodowe są kształtowane w relacji do środowisk zawodowych. Wg tej teorii wyróżnia się następujące preferencje zawodowe: typ realistyczny, badawczy, artystyczny, społeczny, przedsiębiorczy i konwencjonalny. Jakiego rodzaju są Twoje predyspozycje zawodowe?

Skuteczne rady i wskazówki, a także podstawowe informacje o pracy w dziale HR!

Umiejętne dobieranie kadry pracowniczej

Chciałbyś pracować w dziale Human Resources Management (HR), zarządzać ludźmi i zasobami ludzkimi, budować zespół pracowników i później motywować ich do pracy? W niniejszym artykule znajdziesz wiele przydatnych wskazówek i technik, które mogą pomóc uiścić Twoje marzenie, jak i odkryć w sobie pracownika działu HR.

W jaki sposób określić swoje predyspozycje i preferencje zawodowe?

Określanie preferencji zawodowych

Wcześniej czy później będziesz musiał zadecydować w jakim zawodzie chciałbyś pracować. Decyzja ta jest niezwykle ważna, gdyż pracę należy ukierunkować zgodnie z własnymi predyspozycjami zawodowymi. Czytając ten artykuł, dowiesz się w jaki sposób możesz określić swoje predyspozycje. Zastrzegamy jednak, że podana tutaj metoda jest czysto naukowa, czyli w większości przypadków jedyna właściwa. Zapraszamy do czytania artykułu, który może pomóc Ci wybrać lepsze jutro.

Najczęściej czytane artykuły - Psychologia pracy
  1. Typy osobowości zawodowych (J.L. Holland)
    Do którego zawodu masz szczególne preferencje zawodowe? Sprawdź swój typ osobowości!
  2. Rozwój kariery zawodowej
    Kim zostaniesz w przyszłości? Sprawdź swój rodzaj kariery zawodowej.
  3. Analiza skłonności zawodowych
    Czy znasz już swoje skłonności i preferencje zawodowe?

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj