Psychologia pracy i zawodowego sukcesu

Dlaczego niektórzy z nas się bogacą, zdobywając kolejne sukcesy i powodzenia, podczas gdy inni mimo swej nieustannej pracy i starań wciąż nie mają pieniędzy, nie zdobywają bogactwa? Co ma wpływ na nasz sukces i powodzenie? W jaki sposób znaleźć drogę do wolności finansowej? Na te i wiele pytań spróbujemy odpowiedzieć w tym dziale, zapraszamy więc do czytania.

 
Jaki wpływ na wybór zawodu ma Twój temperament?

Temperament, a praca

Niniejszy artykuł omawia różne rodzaje temperamentów, wyjaśnia różnice i wskazuje właściwe kierunki dalszego rozwoju zawodowego zgodne z Twoim rodzajem osobowości i temperamentem! Poznaj więc swój temperament, dowiedz w jaki sposób się on objawia i co najważniejsze – poznaj swoje predyspozycje zawodowe zgodne z temperamentem.

Czy znasz już swoje skłonności i preferencje zawodowe?

Analiza skłonności zawodowych

Skłonności zawodowe to Twoje predyspozycje i zainteresowania zawodowe, szczególne cechy charakteru i osobowości, które decydują o Twoich preferencjach zawodowych. Jakie wyróżniamy grupy skłonności zawodowych? W niniejszym artykule poczytasz o analizie skłonności zawodowych w oparciu o pracę B.A. Klimowa.

Kim zostaniesz w przyszłości? Sprawdź swój rodzaj kariery zawodowej.

Rozwój kariery zawodowej

W artykule tym przyjrzymy się koncepcji wartości oraz kompetencji związanych z planowaniem kariery zawodowej Edgara Scheina i C. Brooklyna Derra. Przyjrzymy się tutaj poszczególnym typom rozwoju zawodowego, dokładnie je scharakteryzujemy i omówimy oraz wskażemy sposoby sprawdzenia własnego typu kariery zawodowej.

Najczęściej czytane artykuły - Psychologia pracy
  1. Typy osobowości zawodowych (J.L. Holland)
    Do którego zawodu masz szczególne preferencje zawodowe? Sprawdź swój typ osobowości!
  2. Rozwój kariery zawodowej
    Kim zostaniesz w przyszłości? Sprawdź swój rodzaj kariery zawodowej.
  3. Analiza skłonności zawodowych
    Czy znasz już swoje skłonności i preferencje zawodowe?

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj